Ważne, żeby nie bać się zaryzykować. Pamiętaj, największą porażką jest nie próbowanie. Gdy znajdziesz coś, co lubisz robić, bądź w tym najlepszy.

Debbi Fields, Autor

Co to jest OT (Operational Technology)

Technologia operacyjna (OT) to wykorzystanie sprzętu i oprogramowania do monitorowania i kontrolowania fizycznych procesów, urządzeń i infrastruktury. Systemy OT można znaleźć w wielu sektorach intensywnie korzystających z zasobów, wykonując różnorodne zadania, od monitorowania infrastruktury krytycznej (CI) po sterowanie robotami na hali produkcyjnej. OT jest stosowany w różnych gałęziach przemysłu, w tym w produkcji, naftowo-gazowej, wytwarzaniu i dystrybucji energii elektrycznej, lotnictwie, transporcie morskim, kolejowym i użyteczności publicznej.

Czy twoja sieć OT (Operational Technology) jest gotowa na wyzwania?

Wyzwania stawiane współczesnym sieciom przemysłowym są coraz większe. Oprócz dużej wydajności, ciągłości działania i łatwego serwisowania dochodzi praca w trudnych warunkach, konieczność centralnego zarządzania rozproszonym środowiskiem, czy odporność na incydenty bezpieczeństwa.

Jak rozwiązania z rodziny Cisco Industrial Switching wpisują się w te wymagania? O tym dowiedzą się Państwo podczas tego webinaru.

Webinar

Świadomie staram się zachować perspektywę, kiedy się wypalę. Łatwo utknąć w codziennej harówce, ale jeśli pomyślisz o przebytym dystansie i o tym, co nas czeka, o wiele łatwiej jest mieć motywację i optymizm.

Jakie są składniki sieci OT?

Przemysłowe systemy sterowania (ICS) są głównym elementem sieci OT. ICS obejmuje różne typy urządzeń, systemów, sterowników i sieci, które zarządzają różnymi procesami przemysłowymi. Najczęściej spotykane są nadrzędne systemy sterowania i akwizycji danych (SCADA) oraz rozproszone systemy sterowania (DCS).

Systemy SCADA zbierają dane z czujników, często w rozproszonych lokalizacjach, i przesyłają je do centralnego komputera, który zarządza i kontroluje dane. DCS służą do zarządzania lokalnymi sterownikami lub urządzeniami systemów produkcyjnych w jednej lokalizacji.